Алина Загитова Пхьончхан усещане

Вижте рекордното представяне на невероятната рускиня, спечелила златния медал в Пхьончхан на 15-годишна възраст

Нямаше никакво съмнение, че златният медал в фигурното пързаляне на жените ще отиде при рускиня, но никой не очакваше, че ще е тази. 15-годишната Алина Загитова накара челюстите ни да паднат на пода.

Доволни ли сте от новини за тийнейджъри, чието единствено постижение е публикуването на селфита в Instagram? Прочетете за Алина Загитова, 15-годишна рускиня, която за първи път счупи световния рекорд в Пхенчхан и по-късно спечели златния медал . Медведева, три години по-възрастна, също от Русия, която беше избрана за победител в конкурса, я почисти изпод носа.

Алина Загитова - 15-годишна златна медалистка

Коя е Алина Загитова, руската сензационна сензация? В средата на май ще навърши 16 години, без грим изглежда не повече от 13. Тя не се впусна в професионалния спорт случайно. Баща й е треньор по хокей и той даде името на първородната си дъщеря в чест на легендарната гимнастичка Алина Кабаева. Разбира се, Пхьончхан е първите й олимпийски игри , но има успех в състезания за юноши, както и златен медал, спечелен през януари на Европейското първенство.

Как 15-годишното момиче, което едва през този сезон започна да се състезава в състезанията за „възрастни“, стана олимпийска шампионка ? Безплатната й програма беше възхитителна, но именно кратката програма към музиката от филма „Черен лебед“ гарантираше нейната победа. Това изпълнение е не само чудесно за гледане, но е и технически перфектно. Оценките бяха толкова високи, че Загитова счупи световния рекорд ! Вижте сами:

Медалът на Загитова е и първото руско злато в Пхенчхан. Единствен проблем? Русия не участва официално в Игрите . Спортистите се представят под името „Олимпийски спортисти от Русия“ и олимпийския флаг, а химнът на Федерацията не се играе по време на церемонията по медал. Това е наказание за допинг скандала, който разтърси руския спорт след Олимпийските игри в Сочи.