Коя е Justyna Święty-Ersetic?

25-годишният младеж току-що стана двоен европейски шампион. Съпругът й плачеше от радост

Justyna Święty-Ersetic се нуждаеше от по-малко от 52 секунди, за да спечели любовта на цяла Полша. Красив спринтьор ще донесе два златни медала от шампионата по лека атлетика в Берлин!

Първо, в невероятно време - 50,41 секунди (само легендарната Ирена Шевинска беше по-бърза) - тя бяга на 400 метра и спечели златния медал на Европейското първенство по лека атлетика . 90 минути по-късно тя отново тичаше - този път в щафетната надпревара на 4 400 м - борейки се за победа заедно с приятелите си. И тя също спечели! Юстина Швенти-Ерсетич ще се върне в Полша като герой ! И кой е дребната блондинка?

Страхотно състезание за стартиране на програмата!
Джъстина Суити-Ерсетик насочи потапянето си до съвършенство, за да спечели титлата на 400 м при жените и четвъртият златен медал на Полша на Европейското първенство. # EC2018 # TheMomentpic.twitter.com / L6fWQkT2Gh

- Европейска атлетика (@EuroAthletics) 11 август 2020-2021

Тя е родена на 3 декември 1992 г. в Рацибож. Като дете тя тичаше, но ... следваше топката . В крайна сметка тя започна да тренира спринт и щафетно бягане . Тя представи Полша за първи път през 2009 г. по време на Световното първенство за юноши в Тирол. Юстина е дребничка (висока 165 см) и много привлекателна блондинка . Ако не беше шестката на корема, трудно бих повярвал, че 25-годишната е спортистка. Въпреки че ежедневното й облекло е спортен комплект, в свободното си време обича да носи флорални рокли. А в събота в Берлин тя се кандидатира за медали с перфектен бял и червен маникюр, маскарирани мигли и мароново матово червило на устните .

Снимка: Instagram

Поддръжка на семейството

През септември 2020-2021 г. Юстина се омъжи за Давид Ерсетич, който също е спортист. Мощен борец, свързан с MKZ Unia Racibórz, вярно подкрепя съпругата си .

Съпругът ми преживява всяко бягане с мен много - обясни спринтът пред журналиста на Przegląd Sportowy.

„Той оцелява“ е подценяване - в Берлин, когато Юстина спечели златото - Давид Ерсетич извика от щастие .

Видях нещо подобно за втори път в живота си - призна Джъстина журналист на портала Sport.pl. - За първи път той се случи преди година, когато спечелихме бронза на Световното първенство в Лондон в щафетата.

Не само съпругът на Юстина подкрепяше трибуните в Берлин.

Цялото ми семейство беше на стадиона - призна шампионът. - Когато я видях, в очите ми имаше сълзи. Чувствах се все едно съм парализиран. Освен това те имаха банер с моя снимка и надпис: „Без значение какво се случва, ти си най-добрият за нада“. Това ми даде огромен ритник.

Justyna Święty-Ersetic се завръща в Полша с два медала и амбициозни планове за бъдещето . През 2020 г. бегачът иска да представлява Полша по време на Олимпийските игри в Токио. Ще държим пръстите си кръстосани! ;-)

Снимки: East News